Kurs nurkowania – bezpiecznie odkrywaj podwodny świat

0
756

Czy warto nurkować? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które kiedykolwiek zetknęły się z tą aktywnością. Odpowiedź jest jednoznaczna – miliony ludzi na całym świecie nurkują i kończą szkolenia. To znacznie popularniejszy sport, niż mogłoby się wydawać. Nurkowanie jest czymś co otwiera drzwi do zupełnie nowego świata. Wejście do wody w sprzęcie nurkowym i pierwsze oddechy w nienaturalnym dla nas środowisku upewnią Cię w przekonaniu, że to coś niezwykłego i wspaniałego. 

Naucz się nurkować jak profesjonalista

Jednak zanim zanurzymy się – dosłownie i w przenośni – w tym wspaniałym podwodnym świecie, warto nabyć trochę wiedzy i umiejętności. Właśnie na takie potrzeby powstał kurs nurkowania, który pomoże każdej chętnej osobie, opanować wszelką niezbędną wiedzę i nurkować jak profesjonalista, co gwarantuje, że po jego ukończeniu nurkowanie będzie źródłem prawdziwej przyjemności i co najważniejsze – będzie bezpieczne. Program szkolenia skonstruowany jest tak, żeby każdy mógł dostosować harmonogram zajęć do swojego wolnego czasu. Ponieważ każdy z nas ma własne tempo nauki, to podczas kursu otrzyma tyle czasu na panowanie niezbędnych umiejętności, żeby sam miał poczucie, że nie sprawiają mu one problemów. Szkolenia prowadzone są wyłącznie w małych grupach tj. maksymalnie 4 osoby na jednego instruktora lub w trybie indywidualnym.

Kto może wziąć udział w kursie?

Żeby rozpocząć naukę nurkowania nie trzeba spełnić zbyt wygórowanych wymagań – wystarczy mieć ukończone 10 lat i posiadać podstawową umiejętność pływania. Należy jednak unikać nurkowania przy stanach zapalnych dróg oddechowych i uszu. Warto poczekać aż tego typu objawy ustąpią i dopiero w tym momencie ponownie wrócić do kursu. 

Jak zapisać się na kurs?

Aby zapisać się na kurs i otrzymać kompleksowe, aktualne informacje, wystarczy odwiedzić stronę nurtech.pl. Kurs składa się z pięciu sesji teoretycznych, zakończonych quizami oraz egzaminem końcowym, a także pięciu sesji na wodach basenowych i sprawdzianu umiejętności pływackich oraz czterech nurkowań na wodach otwartych.