W jakich sytuacjach wskazane jest krzesło sedesowe?

0
595

Krzesła sedesowe to rozwiązania, które pomagają osobom z ograniczoną zdolnością ruchową załatwić potrzeby fizjologiczne. W tym artykule wyjaśniono kto zazwyczaj korzysta z takiego rozwiązania oraz na co warto zwrócić uwagę planując zakup krzesła toaletowego.

Dla kogo krzesło do higieny osobistej?

Krzesła sedesowe to rozwiązania, które są dedykowane dla osób o ograniczonej mobilności. Najczęściej są to osoby niepełnosprawne, które borykają się trudnościami z przemieszczaniem się w łazience. Ponadto, z rozwiązań tego typu całkiem często korzystają osoby starsze które, maja ograniczoną zdolność ruchową lub osoby, które uległy wypadkowi i mają ograniczoną zdolność ruchową.

Krzesło toaletowe może być użyte przy łóżku pacjenta lub w łazience. W praktyce spełnia funkcję przenośnej toalety. Na spodzie krzesła znajduje się funkcjonalne wyciągalne wiaderko, z którego można bez problemów pozbyć się nieczystości.

Krzesło sedesowe jest rozwiązaniem, które stanowi istotny krok na drodze ku samodzielności. Dzięki zastosowaniu odpowiednich udogodnień korzystanie z toalety nie musi stanowić dużego wyzwania. Wszystko wymaga wiele czasu, ale takie drobne ułatwienia pozwalają podnosić poziom samodzielności i bywają nieocenione dla osób zmagających się z niepełnosprawnością.

Na co zwrócić uwagę planując zakup krzesła toaletowego?

Krzesła sedesowe mogą się delikatnie różnić budową. Dostępne są takie, które mają np. wydłużoną ramę oparcia, ustawianą wysokość siedziska lub specjalne podstawki pod stopy. Z reguły są to rozwiązania dedykowane dla osób, które mają duże ograniczenia w zakresie samodzielnego poruszania się. W przypadku nieco droższych modeli można się spotkać z napędem elektrycznym, który reguluje powyższe elementy. W przypadku tańszych modeli pozostaje ręczna regulacja.

Podstawą do zakupu takiego urządzenia jest upewnienie się, że posiada niezbędne atesty, certyfikaty oraz gwarancję producenta. Sprzęt powinien wyróżniać się niezawodnością, ergonomia oraz solidnością wykonania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here